BAŞKA ÇARŞAMBA

Ana Sayfa / Başka Çarşamba

Önceki aylara ait filmleri menüden listeleyebilirsiniz

ÖN GÖSTERİM - 29 Mart 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Koca Dünya
2016 | Dram | 101' | Türkçe | 07 Nisan 2017
Anne babalarının sorumluluğunu üstlenemediği, belki de istemediği iki çocuk koca dünyada nasıl hayatta kalır? Büyümek kurtuluş mudur yoksa hayatın daha da zalim yüzleriyle karşılaşmalara mı gebedir? Yetimhane duvarları gözlerden sakladıkları çocuklar için bir hapishanenin aşılmaz duvarları mıdır yoksa onları dışarıdaki karanlık, kocaman dünyadan korumakta mıdır?
Ali ile Zuhal yetimhanede büyümüş iki gençtir. Kardeş oldukları söylenir. Öyle değilse bile geçen zaman ve sahipsizlikleri onları kardeş gibi yakınlaştırmıştır. Film Ali ile Zuhal’in yetimhane dışındaki koca dünyanın kucağına savunmasız fırlatılıp atıldıkları sırada başlar. Ali ve Zuhal, yetimhaneden çıkıp bu koca dünyaya attıkları ilk adımda suçla tanışırlar. Onlar için artık insanlar arasında yaşamak olanaksız hale gelmiştir; sığındıkları orman, onlar için bir tür ıssız adaya dönüşür. Medeni dünyadan dışarıya fırlatılıp atılan iki çocuk, insanlığın tüm serüvenini burada sil baştan yaşayacaktır.

*Venedik Uluslararası Film Festivali 2016
Orizzonti Jüri Özel Ödülü
Bağımsız Sinema Yazarları En İyi Yönetmen Ödülü

*Adana Altın Koza Film Festivali 2016
En İyi Film
Film-Yön En İyi Yönetmen
En İyi Görüntü Yönetmeni
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu


Yönetmen: Reha Erdem
Oyuncular: Ecem Uzun, Berke Karaer
Ülke: Türkiye
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Ömer Atay
Web: http://www.imdb.com/title/tt6034940/?ref_=nv_sr_1

KÜLT FİLM GECESİ - 01 Mart 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Coffee and Cigarettes
2003 | Dram - Komedi - Müzik | 95' | İngilizce | 01 Mart 2017
Jim Jarmusch'un müzik ve sinema dünyasından bir sürü ünlü ismi bir araya getirdiği 2003 yapımı bu filmde, 11 farklı hikaye boyunca karakterlerimizi bir yandan kahve ve sigara tüketirken diğer yandan da hayatın içinden takıntıları, mutlulukları ve bağımlılıkları tartışırken izliyoruz. Bütün bu hikayeler ise tıbbi bilgiler, kahve ve sigaranın vücuda zararı ve de iyi bir öğlen yemeği tercihi olmadığı, yanlış anlaşılmalar, müzik ve benzeri temalarla birbirine bağlanıyor. Filmin siyah beyaz oluşu ise masada beraber oturan insanların birbirinden ne kadar zıt olduğunu vurguladığı gibi bir yandan tüm farklılıklarına rağmen bu insanların beraber dostça vakit geçirebildiğini gösteriyor.

Jim Jarmusch'un son filmi Paterson'ı Başka Sinema'da izleme şansı bulurken yönetmenin unutulmaz filmlerinden Coffee and Cigarettes de seyircilerin karşısına Başka Çarşamba'da çıkıyor!


Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: Cate Blanchett, Bill Murray, Tom Waits, Iggy Pop, Roberto Benigni
Ülke: A.B.D., Japonya, İtalya
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Rachel Dengiz
İthalat: Bir Film
Web: http://www.imdb.com/title/tt0379217/?ref_=nv_sr_2