BAŞKA ÇARŞAMBA

Ana Sayfa / Başka Çarşamba

Önceki aylara ait filmleri menüden listeleyebilirsiniz

KAÇIRMADINIZ - 30 Ağustos 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Lady Macbeth
2016 | Dram | 89' | İngilizce | 30 Haziran 2017
İngiltere’nin önemli genç kuşak oyun yazarlarından Alice Birch ile tiyatro yönetmeni William Oldroyd, Nikolai Leskov’un novellası Mtsensk İlçesi’nin Lady Macbeth’i’ni modern bir yaklaşımla sinemaya uyarlıyor. Bu soğukkanlı ve erotik gerilim filmi, Shakespeare’in tragedyasıyla doğrudan bağlantısı olmayan bir hikâye anlatıyor. Katherine, ailesi tarafından kendisinden yaşça büyük ve zengin bir adamla evlendirilir. Kocasının aşağılayıcı davranışlarına katlanmaya çalışırken, çiftlikteki işçilerden Sebastian ile tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar. Bu ilişkiyi sürdürebilmek için her şeyi, hatta cinayeti bile göze almaya hazırdır.

* 2016 SAN SEBASTIAN FIPRESCI Ödülü
* 2016 SELANİK FIPRESCI Ödülü
* 2016 ZÜRİH Eleştirmenlerin Seçimi, Mansiyon
* 2016 LES ARCS Cineuropa Ödülü

Yönetmen: William Oldroyd
Oyuncular: Florence Pugh, Christopher Fairbank, Cosmo Jarvis
Ülke: Birleşik Krallık
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Fodhla Cronin O'Reilly
İthalat: Bir Film
Web: http://www.imdb.com/title/tt4291600/?ref_=nv_sr_1

ÖNCE SEN - 23 Ağustos 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

L'amant Double / Tutku Oyunu
2017 | Dram - Gerilim - Romantik | 107' | Fransızca | 08 Eylül 2017
Kırılgan bir genç kadın olan Chloé, depresyondadır. Sorunlarının üstesinden gelmek için gittiği psikyatristi Paul’a kısa süre içinde aşık olur. Aylar sonra birlikte yaşamaya başlayan ikilinin sağlıklı görünen ilişkileri, Chloé’nin, sevgilisinin gerçek kimliğine dair ondan bir şeyler sakladığını keşfetmesiyle gerilimli bir hal alır ve çift arasında bir köşe kapmaca başlar.

Yönetmen: François Ozon
Oyuncular: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset
Ülke: Fransa, Belçika
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Eric Altmayer, Nicolas Altmayer
İthalat: Bir Film

KAÇIRMADINIZ - 16 Ağustos 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Paterson
2016 | Dram - Komedi | 113' | İngilizce | 24 Şubat 2017
Yaşadığı yer gibi ismi de Paterson olan naif otobüs şoförü Paterson, güzel ve sevecen karısı Laura ve İngiliz Bulldog köpekleri Marvin’le beraber huzurlu, mutlu ve son derece mütevazi bir hayat yaşamaktadır. Paterson’ın her günü birbirine benzemektedir. Konuşmayı pek de sevmeyen Paterson, evde onu bekleyen sevecen karısından, arada sırada uğradığı mahalle barından, kısacası sıradan hayatından son derece memnundur. Hayattaki en büyük tutkusu ise yanında taşıdığı not defterine yazdığı şiirleridir. Laura, hergün sessiz ve yaratıcı bir aşkla defterine şiirler karalayan Paterson’a göre çok daha dışa dönüktür, hatta kocasını şiirlerini yayınlaması için ikna etmeye çalışır. Laura’nın tutkuyla yaptığı keklerini bir gün kendi dükkanını açıp orada satmak ve country şarkıcısı olmak gibi hayalleri vardır. Oysa Paterson, hayattan çok da fazlasını beklemeden mutlu olabilen ve her sabah 23 numaralı otobüsün direksiyonuna geçen gizli bir şair olarak kalmayı tercih etmektedir.

Jarmusch’un zaten aşina olduğumuz şiirsel sineması bu kez gerçekten şiirle harmanlanıyor ve Adam Driver’ın muhteşem oyunculuğuyla ortaya sinema tarihinin unutulmayacak karakterlerinden Paterson çıkıyor. Nostaljinin, melankolinin ve huzurun içinde kaybolacağınız, insan olmaya ve sanata dair naif, yalın ve muhteşem bir Jarmusch manifestosu.

*2016 Cannes Film Festivali Altın Palmiye Adayı

Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Chasten Harmon, Barry Shabaka Henley, William Jackson Harper, Rizwan Manji
Ülke: Fransa, Almanya, A.B.D.
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Joshua Astrachan
İthalat: Filmartı Film
Web: http://www.imdb.com/title/tt5247022/?ref_=nv_sr_1

KAÇIRMADINIZ - 09 Ağustos 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Kedi
2016 | Belgesel | 80' | Türkçe | 09 Haziran 2017
İstanbul'un sokaklarında her gün yüz binlerce kedi özgürce dolaşıyor. Binlerce senedir insanların hayatlarına girip çıkan kediler, bu şehrin zengin yapısının en önemli parçalarından biri. Sahip tanımayan bu kediler İstanbul'da vahşi ve evcil hayat arasında bir çizgide yaşayarak, evlat edinmeyi seçtikleri insanların hayatına neşe getiriyor. Kediler sadece İstanbul’da değil, ülkemizin her köşesinde hepimize birer ayna olarak hayatlarımızı akla gelmeyecek şekillerde zenginleştiriyor.

Eleştirmenler ve seyirciler hemfikir, siz İstanbul'un kedilerine aşık olurken, bir aile filmi olan KEDİ de kalbinizde ve evinizde bir yer edinecek.


Yönetmen: Ceyda Torun
Ülke: Türkiye, A.B.D.
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Ceyda Torun
İthalat: Bir Film
Web: https://www.kedifilm.com